Informácie:

Objednajte sa:

+421 948 910 737
PO-PI: 10:00 - 19:00

V mesiaci február ošetríme chrup Vášho psíka a mačičky so zľavou 30%

Zubný kameň a ochorenia parodontu.

Najčastejším ochorením vo veterinárnej stomatológii sú zápalové ochorenia podporných tkanív zubov odborne nazývané parodontitída.  Celé to začína gingivitídou /zápal ďasien/ podmienenou plakom. Plak je tvorený hmotou pozostávajúcou z baktérií, slín, zvyškov krmiva a odumretých buniek dutiny ústnej, ktorá sa uchytáva na sklovine zubov. Do zubného plaku sa ukladajú minerálne soli vápenaté a fosforečnanové, ktoré sa nachádzajú v slinách a tak vzniká zubný kameň. Baktérie nachádzajúce sa v zubnom plaku sú agresívne, napádajú bunky ďasien a odtláčajú ďasná od skloviny čím vzniká priestor do ktorého sa dostávajú zvyšky krmiva, sliny a plak,  čo je ideálna hmota pre pomnoženie baktérií, ktoré postupne napádajú hlbšie štruktúry závesného aparátu zubov, poškodzujú cievy a celý proces môže vyústiť až do rezorbcie kosti v dôsledku bakteriálneho endotoxínu a proteolytických enzýmov. Takto uvoľnené zuby vypadávajú. Súčasťou všetkých zápalových procesov je bolesť , ktorou zvieratá s parodontitídou trpia. Baktérie ktoré napádajú závesný aparát  sa môžu krvou zaniesť do orgánov tela a vyvolať  napr. zápal obličiek, pečene alebo srdca- endokarditídu /zápal chlopní/.

Preto ak ste si všimli nepríjemný zápach z dutiny ústnej, ľahko krvácajúce ďasná s červeným lemom, žltkastý povlak na zuboch alebo zubný kameň, je nutné tento problém čo najskôr riešiť. V tomto prípade už nepomôže ani čistenie zubov kefkou a pastou ani dentálne kostičky . Tie môžu, alebo mali by nastúpiť až po odstránení zubného kameňa a vyleštení zubov.

Čo je v cene úkonu odstránenie zubného kameňa:

  • Klinické vyšetrenie zvieraťa pred anestéziou.
  • Uspatie pacienta formou intravenóznej anestézie alebo inhalačnej anestézie.
  • Kanylácia -prístup do žily a intubácia- zavedenie tracheotubusu do priedušnice.
  • Monitoring  životných funkcií pacienta počas zákroku.
  • Vyšetrenie chrupu a zhodnotenie potrebných úkonov.
  • Odstránenie zubného kameňa ultrazvukom.
  • Extrakcia poškodených a neliečiteľných zubov.
  • Leštenie zubnej skloviny špeciálnou pastou.
  • Pooperačná starostlivosť počas prebúdzania.
  • Potrebné liečivá: anestetiká, antibiotiká a lieky tlmiace bolesť a zápal.

Cena úkonu závisí od váhy pacienta, jeho zdravotného stavu, počtu extrakcií, v prípade potreby a spotreby liekov (antibiotiká, analgetiká, anestetiká) .

Základná cena zákroku je od 185 €, so zľavou je cena od 135 €.

Zároveň Vám radi poradíme pri výbere diéty, doplnkov a pomôcok určených na prevenciu tvorby zubného kameňa.

Objednať Vášho štvornohého kamaráta môžete na čísle 02/455 21 224 a 0903 563 960 alebo na karel.hudec@gmail.com .